Google AdSense to program partnerski dla właścicieli stron internetowych, webmasterów, nazywanych w nomenklaturze Google „wydawcami”. Wynagrodzenie uczestnika systemu – wydawcy oparte jest na systemie kosztu za kliknięcie CPC (z ang. Cost Per Click – oznacza cenę jaką płaci reklamodawca za kliknięcie w link prowadzący do jego strony). Pamiętaj, że Google płaci Ci tylko gdy jakiś użytkownik kliknie w reklamę na Twoich stronach. Niektórzy błędnie uważają, że można uzyskiwać dochód z programu AdSense za samo wyświetlanie reklam. To
niestety nieprawda. Poziom twoich dochodów jest więc ściśle powiązany z oglądalnością witryny.
Strony o dużej oglądalności generują spory dochód. Może wystarczyć na całkiem przyzwoite życie.

Kto może zostać partnerem programu AdSense?

Do programu może przystąpić w zasadzie każdy posiadacz strony internetowej. Redaktorzy Google dokonują jednak weryfikacji, zanim Twoje konto zostanie aktywowane.
Podam Ci teraz co nie jest tolerowane i jakich treści Google nie akceptuje u swoich partnerów:

W zakresie zawartości:

• Nadmiernego bluźnierstwa;
• Nienawiści, przemocy, nietolerancji na tle rasowym, o treściach przeciwko konkretnym osobom, grupom osób bądź organizacjom;
• Informacji o hakowaniu lub krakowaniu;
• Informacji o narkotykach i związanymi z nimi akcesoriami;
• Pornografii, treści dla dorosłych;
• Hazardu;
• Każdej innej treści promującej nielegalną działalność, lub która w jakikolwiek sposób narusza prawo;
• Nadmiernej reklamy (tzw. śmietnisko banerów);
• Okienek wyskakujących, lub zamykających strony, utrudniających nawigację, przesłaniających reklamy Google, zmieniających
ustawienia użytkownika lub ściągających pliki;
• Nadmiernej, powtarzającej się lub nieistotnej reklamy
w zawartości lub kodzie strony;
• Zwodniczej lub zmanipulowanej zawartości lub konstrukcji strony, poprawiającej ranking PageRank.

W zakresie funkcjonalności:

• Strona nie może zawierać zepsutych linków, musi być działająca i łatwa w nawigowaniu.

Jeśli zgłaszana strona spełnia powyższe warunki możesz być pewien, że zostaniesz przyjęty do programu. Z moich doświadczeń wynika, że odrzucane są również strony o nieciekawym lub odrażającym wyglądzie, oraz strony nie zawierające treści (wyłącznie grafikę lub formularze).

Niezwykle ważna jest znajomość zasad współpracy. Regulowane są one dokumentem: Standardowe warunki dotyczące programu Google AdSense. Musisz również znać zasady zwane Polityką programową Google AdSense.

Absolutnie zabronione jest zachęcanie do klikania

“…Strony nie mogą zawierać żadnych bodźców skłaniających użytkowników do klikania w reklamy. Tyczy się to także zachęcania użytkownika do kliknięcia w reklamy lub odwiedzania stron reklamującego, jak również zwracania zbytnio uwagi reklam np. wyglądem. Te czynności są surowo zabronione, aby uniknąć potencjalnych wzrostów kosztów reklamującego. Na przykład, strona nie może zawierać takich zdań jak: “kliknij tu”, “wspomóż nas”, “odwiedź te strony”, lub inne pisane podobnym językiem, który mógłby pasować do każdej reklamy, niezależnie od zawartości…”

Nie możesz sam klikać w reklamy na Twojej stronie

“…Każda metoda, która sztucznie generuje kliknięcia jest surowo zabroniona. Te zakazane metody obejmują, ale nie ograniczają się do: powtarzanych ręcznych kliknięć, tekstów zachęcających do klikania, używania robotów lub narzędzi do automatycznego klikania oraz innych zwodniczych oprogramowań. Proszę mieć na uwadze, że klikanie na swoje reklamy jest zakazane, aby uniknąć potencjalnych kosztów reklamującego…”

Pamiętaj oprogramowanie stworzone dla obsługi systemu zawiera mechanizmy, które wykrywają takie praktyki. Jeśli tylko parametry Twojego konta zaczną wskazywać, że używasz zakazanych technik to Twoje konto zostanie zablokowane i stracisz szansę na jakiekolwiek dochody!

Nie możesz zamieszczać reklam Google na stronach naruszających w jakikolwiek sposób czyjeś prawa autorskie.
„…Aby uniknąć powiązań z roszczeniami dot. praw autorskich, wydawcy serwisów WWW nie mogą wyświetlać reklam na stronach z muzyką mp3, filmami, grupami dyskusyjnymi i obrazkami…”

Pamiętaj! Postępuj uczciwie i zgodnie z zasadami. To ważne. Polacy mają niestety nie najlepszą opinię. Często nasi rodacy dają przykłady, że taka opinia może być uzasadniona. Jeśli chcesz zarabiać w programie Google AdSense uczciwość się opłaci. Natomiast łamanie regulaminu czy stosowanie oszukańczych technik, kończą się zawsze tak samo! Wywaleniem z programu! Stoisz przed wielką szansą wykreowania przyzwoitego dochodu.

Nie zmarnuj jej na samym początku!

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: