Ktoś kiedyś powiedział „Ludzie nie przyglądają się profilom, tylko przeglądają je przez kilka sekund i podejmują błyskawiczną decyzję czy pozostać na stronie, czy nie” i to jest jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie. Musisz optymalizować swój profil z zasadą pięciu sekund, jeżeli chcesz być widoczny i zwrócić na siebie uwagę to nie masz więcej czasu.

Profil powinien dawać poczucie, że jesteś sympatyczny, wiarygodny i kompetentny.

Takie informacje możesz wyrazić za pośrednictwem takich elementów jak:
Avatar
( mały kwadracik przedstawiający Twoje zdjęcie )
Zdjęcie w tle
( jest to największy element graficzny Twojego profilu, przedstawia wizualne odzwierciedlenie Twojej osoby )
Tekst biograficzny
( prezentacja Twojej osoby )
Lista linków
( lista linków zawierających odnośniki do Twoich innych stron, blogów, czy profili w innych serwisach społecznościowych )

Co to jest dobry Avatar?
Dobry avatar przede wszystkim ma służyć do osiągnięcia dwóch celów. Po pierwsze potwierdza Twoją tożsamość, że Ty to Ty, po drugie ma na celu ukazać Twój wizerunek jako osoby sympatycznej, wiarygodnej i kompetentnej. Zgodnie z zasadą że twarz przedstawia najwięcej informacji jaką jesteś osobą, zadbaj o to aby Twoje zdjęcie było wykonane profesjonalnie, przedstawiało Cię w jak najkorzystniejszych barwach. W avatarze nie powinieneś przedstawiać nic innego poza swoją osobą, nie umieszczaj innych osób, przedmiotów, czy elementów graficznych, przecież profil jest Twój, zawiera Twoje imię i nazwisko, więc największą bzdurą jest przedstawianie swojej osoby jako np. zwierzę, przedmiot itd., no chyba że tak się czujesz i postrzegasz, ale z gustami się nie dyskutuje…

Jak dobrać zdjęcie w tle?
W odróżnieniu od avatara, w przypadku dużego zdjęcia tzw. „w tle” masz o wiele więcej możliwości, aczkolwiek pamiętaj że powinieneś na nim zawrzeć jak najwięcej informacji o sobie, o tym co jest dla Ciebie najważniejsze. To na tym zdjęciu możesz umieścić swoją rodzinę, swoje otoczenie, coś na czym Ci zależy i czym chcesz się podzielić z odbiorcami. Przestrzegaj jednak pewnej zasady, jeżeli jest to strona profilowa Twojej osoby, nie reklamuj na niej żadnego, ale to żadnego biznesu, ta strona ma za zadanie przedstawienie, wypromowanie tylko i wyłącznie Twojej osoby.

Tekst biograficzny, czy jest potrzebny?
Zdecydowanie tak!. Kolejnym bardzo ważnym elementem Twojego profilu jest właśnie tekst biograficzny, powinieneś zawrzeć w nim jak najwięcej cennych informacji o sobie. Jeżeli zależy Ci na kontaktach z wartościowymi ludźmi, sam musisz dać jakieś wartości. Nie spiesz się pisząc o sobie, przeanalizuj co chcesz podać do publicznej wiadomości, zastanów się co możesz ofiarować innym, być może posiadasz wiedzę w jakimś temacie, umiejętności lub doświadczenia, podziel się tym.

Pamiętaj aby uzupełnić cały swój profil

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: