Nazwa domeny stanowi ogromną siłę przyciągania w ebiznesie. Dobra nazwa może stanowić potężne narzędzie do budowania przewagi konkurencyjnej. To jak dobrze nazwać swoją stronę www, aby już na początku dobrze wystartować?

Przy obecnym rozwoju technologii i Internetu coraz więcej aspektów życia przenosi się właśnie do tego medium. Coraz to więcej możliwości daje nam Internet i niektórych rzeczy właściwie nie da się bez niego wykonać. Czasem coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez Internetu. W biznesie jest podobnie.

Tradycyjny biznes ma się dobrze, ale ma także swoje odzwierciedlenie online.

Firmy, biznesy, działalności gospodarcze czy przedsięwzięcia określone jeszcze innymi słowami, każde z nich, a przynajmniej spora część, odnajduje się w Internecie. Nie tylko przenoszą się w stronę działalności online, ale wspomagają się nią. Trudno sobie wyobrazić, że firma nie posiada własnej strony internetowej, choćby w postaci wizytówki czy bardziej rozbudowanego serwisu zawierającego dane adresowe, podstawowe informacje o firmie i ofercie dla klientów.
Jest to bardzo wygodne, gdyż potencjalni klienci mogą sprawdzić firmę oraz czy oferowane produkty/usługi odpowiadają powstałym potrzebom, i to bez wychodzenia z domu. Co jest pierwszym istotnym elementem kontaktu klienta z firmą? Zwłaszcza, jeśli firma/marka nie jest znana i jest to pierwszy kontakt? Domena…
Budując biznes online samo stworzenie strony WWW reprezentującej firmę/produkt/usługę, na której będzie opierał się kontakt z klientem, to nie wszystko.
Oczywiście jest to wyzwanie, bo trzeba umiejętnie rozlokować elementy układu strony, tak aby każdy spełniał swoje funkcje, nazwijmy je, poznawczo-skłaniające do zakupu. Czyli odpowiednie wykorzystanie treści, elementów multimedialnych oraz innych. Jednak to nie wszystko.
Strona musi mieć odpowiednią nazwę, dobry adres. Domena powinna być tak skonstruowana, aby kojarzyła się z marką, z przedmiotem działalności, a jednocześnie była prosta i łatwa do zapamiętania. Dobrym przykładem są domeny jednowyrazowe. Najlepiej, gdy owe słowo daje obraz na podstawę tego, czym zajmuje się dana firma. Wówczas po adresie strony bardzo łatwo sobie skojarzyć, co reprezentuje dana firma czy instytucja. Nie trzeba będzie zachodzić w głowę i głęboko się zastanawiać nad tym, kogo lub co będziemy obserwować. Jedna prosta i krótka nazwa ma pokazać, o co chodzi w danej działalności.

Do tego dobrać odpowiedni typ domeny i przyjazny adres jest gotowy.

Jaki typ domeny wybrać?

Jeżeli biznes prowadzimy w Polsce to oczywiście pl!!
Dlaczego? – Pl jest chyba najbardziej znaną domeną w Polsce. Spora część internautów nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat rodzajów domen i może nie kojarzyć typu fm, info, net czy regionalnych.
Najbardziej rozpoznawalna obok pl to oczywiście com.
Używając innych niż te dwie domeny narażamy się na utratę sporej części odwiedzających, a co za tym idzie – potencjalnych klientów.

A dlaczego tak się może dziać? Są różne sposoby wyszukiwania informacji w sieci. Czasem szuka się tylko pojedynczych wyrazów, a czasem stosuje się pewne kombinacje. Jeśli internauta nie zna nazwy domeny, będzie wykorzystywał wyszukiwarkę i stosował słowa kluczowe. Będą one odpowiadały konkretnej kategorii działalności firm, których poszukuje, np. ogrody, kominki, doniczki, farby, lakiernictwo, mechanika itp.
Oprócz poszukiwania wyrazów może stosować kombinację wraz z domeną com czy pl. Nie mając w nazwie domeny tych kombinacji, tracimy część internautów, zwłaszcza tych o mniejszej wiedzy domenowej.

Użycie słowa kluczowego w adresie zwłaszcza pod względem pozycjonowania jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

Jest to niezbędne, gdy liczymy na zwiększenie liczby odwiedzających.

Wartościowa domena pl oraz słowo kluczowe powodują, że domena jest łatwo rozpoznawalna.

Zastosowanie odpowiedniego pozycjonowania serwisu i budowania przewagi na słowa kluczowe daje większą wartość dla serwisu.
Z tym oczywiście jest związana odpowiednia pozycja w wynikach wyszukiwania.
Także stworzenie odpowiedniej domeny jest istotną sprawą dla sukcesu w sieci, bo jest o co walczyć.

Domena spełniająca większość cech dobrej domeny identyfikuje się z prezentowaną marką. Domena pl daje pewną przewagę nad innymi domenami tego typu. Nazwa nie powinna zawierać innych zbędnych wyrazów czy kombinacji cyfrowych, które tylko utrudniają rozpoznawalność domeny. Cechy te stawiają domenę wśród wartościowych i konkurencyjnych domen.

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: