Strona internetowa do niedawna była mile widziana i była najczęściej opcjonalna wobec promocji tradycyjnej. Dzisiaj jednak każdy marketingowiec powie, że Internet to podstawowe obok telewizji narzędzie reklamowe.

Co ważne, w przeciwieństwie do telewizji czy filmu, gdzie ostatnio stosuje się lokowanie  produktu, reklama internetowa może być darmowa, albo bardzo tania. Marketing internetowy niezwykle chętnie wykorzystuje osiągnięcia copywriterskie – szczególnie teksty na stronę www.  Nic więc dziwnego, że wiele osób próbuje swoich sił w takiej działalności. Dobrze jest jednak już zawczasu zadać sobie pytanie czy będziemy umieli napisać dobre teksty przeznaczone na stronę www.

Pisz wszystkie teksty na jednakowym poziomie

Każdy z nas chciałby otrzymywać zlecenia na tematy, które są mu bliskie, jednak niestety zdarza się to stosunkowo rzadko. Częściej dostajemy do napisania coś na neutralne tematy lub nawet takie, o których nie mamy najmniejszego pojęcia. Przykładowo więc kobieta dostanie zlecenia na temat wyposażenia samochodów, albo wiertarek, kładzenia tynków, podczas gdy mężczyzna tematy na temat pieluszek dla dzieci, przypraw kuchennych, płynach do płukania prania. Oczywistym jest, że koordynator – czyli ktoś kto nam bezpośrednio przydziela zlecenia umówione z klientem, będzie się starał przydzielać tematy również pod kątek płci, jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasem ma się trzy dni, na wykonanie dużego zlecenia np. o hydraulice, a jedyny wolny seo-copywriter to kobieta. Większość zleceniodawców pozwala na odrzucenie zlecania, jednak przebieranie tematów z pewnością nie spodoba się  żadnemu i po jakimś czasie najpewniej osoba taka zostanie odprawiona. Copywriter bowiem musi umieć pisać dobre teksty niezależnie od tematu.  Podstawową więc cechą tekstów wysokiej jakości jest to, że utrzymują one stały, wysoki poziom niezależnie od tematyki.

Jakie jeszcze są cechy wartościowych tekstów?

Kolejną kluczową kwestią jest unikalność tekstów. Zrozumiałym jest, że nasz zleceniodawca, nawet sprawdzając każdy tekst nie wyłapie wszystkich skopiowanych fragmentów, to jednak z pewnością zrobi to program anty-plagiatowy. Jeśli więc zależy nam tym, by móc w ten sposób dalej zarabiać musimy tworzyć teksty sami, nie tylko z szacunku dla autorów tekstów oryginalnych, ale przede wszystkim ze względu na obowiązujące w Polsce prawo, które zabrania przywłaszczania sobie cudzej własności intelektualnej, nawet jeśli jest to tylko pół zdania. Poza tum Google szybko wyłapuje strony, które posiadają skopiowane fragmenty innych witryn, a następstwem tego jest wrzucenie plagiatowej strony na czarną listę – nasza praca pójdzie wtedy na marne. Istotne jest także pisanie pod kątem użytkownika. Nasze teksty seo mają być zrozumiałe, muszą posiadać jasny przekaz. Jeśli więc więc piszemy o kulinariach, nie piszmy pół tekstu o tym, że kuchenki lub lodówki są wadliwe, gdyż to po prostu nie jest na temat. Nie da się też zaprzeczyć, że istotą praktyk seo jest to, by strona była bardziej wartościowa dla wyszukiwarki. Powinniśmy więc rozmieszczać w nich słowa kluczowe, które sprawiają, że są one widoczne dla Google. Muszą być one jednak odpowiednio umieszczone, a także w odpowiedniej ilości i formie.

Pisanie tekstów na strony www nie jest zadaniem prostym, jednak na szczęście można się tego szybko nauczyć, zwłaszcza, że nie wymaga to używania bardzo skomplikowanej nomenklatury – raczej przeciwnie – prostego języka.

Laura Chmura Pisanie to moja pasja. Jestem pracownikiem firmy Escreo, w której mogę realizować swoje hobby. www.escreo.pl

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: