Jeżeli chcesz się dobrze promować lub swoją firmę w sieci Facebook, musi zacząć od swojego profilu.
Dlaczego jest to tak ważne, dlatego ze jest to Twoja wizytówka i w dużej mierze od tego jak będzie wyglądał Twój profil, tak będą oceniali cię ludzie.

Na początek musisz pomyśleć o wyborze nazwy, powinna w 100% odzwierciedlać to co chcesz reklamować, promować w sieci.
Jeżeli myślisz o swojej osobie to najlepszym wyjściem będzie to Twoje imię i nazwisko, jeżeli chcesz promować swoją firmę to użyj nazwy tej firmy.
Nazwa powinna być krótka, nie używaj nazw opisowych, bo takie nie będą w pełni identyfikować Ciebie lub Twojej firmy.

profil facebook_1

Podsumowując, wybierasz nazwę – ja przykładowo nazwałem swój profil michalkosla.pl, bo chcę wypromować swoją osobę, więc używam swojego imienia i nazwiska.
Facebook automatycznie dostarcza adres Twojej strony w postaci niezrozumiałych cyfr i liter, pamiętaj o jego zmianie na jak najbardziej podobny do nazwy Twojego profilu ( przykład mojej strony https://www.facebook.com/michalkosla2/ )

Drugą kwestią to Twój avatar ( małe zdjęcie przedstawiające Twoje logo na stronie ), jeżeli promujesz siebie to zawsze, ale to zawsze powinno przedstawiać Twoją osobę, ponieważ musisz być autentyczny, Twój odbiorca musi mieć zaufanie do Ciebie jako żywej realnej osoby. Na ogół każdy z nas chce wiedzieć kto mu przekazuje informację, z kim rozmawia i w końcu komu może zaufać.
Zdjęcie tak dobierz, abyś nie musiał go zmieniać, to jest ważne, ludzie na ogół są wzrokowcami i zapamiętują nie tylko treść, ale także obraz, a Twoje zdjęcie będzie Ciebie promowało.

Drugie zdjęcie jakie dodajesz do swojego profilu to tzw. zdjęcie w tle ( górny baner ), to zdjęcie również powinno być powiązane z Twoją osobą, na ogół zamieszczasz tu informacje graficzne związane ze swoim biznesem, zainteresowaniami, życiem rodzinnym. Tematyka generalnie może być dowolna, ale musi odzwierciedlać Ciebie w tym co robisz i co jest dla Ciebie ważne.

Pamiętaj że najważniejsze jest pierwsze 5 sekund, tyle tylko masz czasu aby osoba przeglądająca Twój profil, pozostała na nim na dłużej, dlatego dobór grafik jest bardzo istotny.

W przypadku profilu promującego osobę ważne jest dodanie treści biograficznych, krótki opis kim jesteś, czym się zajmujesz i dlaczego warto z tobą być. Treści powinny być zwięzłe i rzeczowe.

Następną ważną sprawą są linki, jeżeli prowadzisz bloga, lub posiadasz stronę firmową to pamiętaj o ich umieszczeniu. Musisz umożliwić odbiorcy, aby uzyskał pełne informacje o tym kim jesteś i co robisz.

Pamiętaj aby uzupełnić cały swój profil / stronę ( zakładka informacje ), nikt nie lubi anonimowości, to jest bardzo istotne w promocji.

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

 

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: