Ktoś, kto posiada stronę internetową, może chcieć zamieścić ją na przykład w katalogu, gdzie znajduje się baza stron, dla zwiększenia jej popularności. Dlatego warto wspomnieć, w jaki sposób szukać katalogów, aby nikt już nie miał z tym żadnego problemu. Otóż dziś wystarczy zwyczajnie wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa katalog stron, aby wyświetliła się długa lista dostępnych.

Wiadomo jednak, że nie wszystkie będą spełniały nasze oczekiwania, ponieważ na liście będą te moderowane i niemoderowane, darmowe i płatne. Oczywiście można podjąć działania segregacyjne, a więc zajrzeć do każdego i sprawdzić ich zawartość, a następnie przerzucić do właściwego pojemnika pod hasłem nadaje się lub do wyrzucenia, ale to zbyt długo trwa. Jednak kiedy bardziej sprecyzujemy swoje oczekiwania i na przykład wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa moderowany katalog stron, zyskamy listę tylko moderowanych katalogów, wykluczając już te bez moderacji. Dzięki temu będzie łatwiej znaleźć ten najlepszy na liście.

Podobnie można wpisać do wyszukiwarki słowa darmowy katalog stron, jeżeli będziemy szukać darmowego. Istotne jest w tym przypadku to, aby zastosować możliwie najdokładniejsze zlepki słów, które przyczynią się do zaprezentowania tych katalogów, których szukamy. Wówczas spis stron jaki znajdziemy, będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nikt tak naprawdę nie powiedział, że szukanie będzie jakoś szczególnie łatwe, ale i nie jest trudne, nie ma co przesadzać. Poza tym, jeżeli ktoś raz poszuka katalogów, to później będzie je odnajdował znacznie łatwiej i sprawniej.

Czasem można trafić na bazy katalogów, czyli długą listę katalogów w jednym miejscu, gdzie każdy z nich jest krótko opisany, dzięki czemu nie trzeba nawet klikać w link, aby sprawdzić czy się nadaje, czy może trzeba sprawdzić kolejny z listy.

Autor: Patryk Mazur

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: