Praca na stanowisku sprzedawcy wydawać by się mogła wyjątkowo łatwą i przyjemną. Nic bardziej mylnego.

Okazuje się, że osoby decydujące się na tego typu pracę muszą się wykazać ogromną odpornością na stres i wręcz stoickim spokojem.
Praca polegająca na bezpośrednim kontakcie z klientem, któremu trzeba sprzedać konkretny towar wymaga odpowiednich kwalifikacji, a także przebojowej osobowości.
Komunikatywność, kultura osobista, pewność siebie i niezwykły dar przekonywania to cechy, którymi powinien się charakteryzować dobry sprzedawca.

Praktycznie każdy może zostać sprzedawcą. Dobrze jednak, aby człowiek zatrudniony na tym stanowisku miał wykształcenie w tym kierunku, wtedy znacznie łatwiej przychodzi mu taka praca sprzedawca musi mieć smykałkę, aby realizować się w tym zawodzie. Nie należy zapominać, że bardzo często zyski firmy zależą od wyników sprzedaży.

Zatem im lepszy fachowiec zajmie się klientem, tym większy dochód odnotuje przedsiębiorstwo go zatrudniające.

Dobry sprzedawca to pracownik charakteryzujący się określonymi cechami psycho-fizycznymi.
Na pewno bardzo ważny jest wygląd zewnętrzny i miła powierzchowność. Komunikatywność, umiejętność prowadzenia negocjacji i odnajdywania się w sytuacjach stresowych to cechy jakimi powinien wyróżniać się sprzedawca.
Znajdujący się za ladą człowiek nienagannie ubrany, uśmiechnięty wzbudza zaufanie klienta. Jeśli do tego już na początku potrafi zbudować odpowiednią relację z interesantem, to należy mieć pewność, że wcześniej czy później uda mu się sprzedać towar.

Sprzedaż to nie jest łatwa praca sprzedawca musi się solidnie napracować, aby wykonać założony plan.

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: