„CZTERY RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ”

Podczas pierwszej prezentacji mówiliśmy, co trzeba ROBIĆ, a przy drugiej powiedzieliśmy, czego NIE ROBIĆ podczas budowania kolejnych poziomów twojej organizacji. Teraz, przy prezentacji nr 3, wskażemy cztery rzeczy, które MUSISZ ZROBIĆ, by z powodzeniem działać w programie MLM. Te cztery rzeczy to absolutna KONIECZNOŚĆ! Każdy człowiek pracujący w marketingu wielopoziomowym i zarabiający sto lub dwieście tysięcy dolarów rocznie ( albo więcej), ZROBIŁ je albo ROBI. Aby pomóc ci zapamiętać te cztery rzeczy, ujęliśmy najważniejsze punkty w pewną historyjkę, którą możesz opowiadać swoim ludziom. Nie tylko zrozumieją tę metaforę, ale również ZAPAMIĘTAJĄ, „co trzeba koniecznie zrobić”.

1

Historia zaczyna się następująco:
2„Wyobraź sobie, że chcesz wyjechać na wycieczkę swym rodzinnym samochodem, opuścić deszczowy Waszyngton (nie jest on wcale taki zły, jak niektórzy o nim mówią) i udać się do słonecznej Kalifornii. Słońce w Kalifornii będzie symbolizować wejście na szczyt w programie, w którym uczestniczysz. Kiedy tam docierasz, odnosisz SUKCESY – jesteś na szczycie!

PIERWSZA rzecz, którą musisz zrobić, to WSIĄŚĆ i WYSTARTOWAĆ. Nie ma w MLM nikogo, kto mógł zarobić mnóstwo pieniędzy, mimo że nie wystartował. Kwota potrzebna do wystartowania zależy od firmy i programu, jaki wybrałeś na swój „pojazd”. Może ona wynosić od zera do 12,5 lub 45, 100, 200 czy nawet 500 i więcej dolarów.

DRUGĄ RZECZĄ, którą musisz zrobić, wybierając się na tę wycieczkę, jest zakup PALIWA. Gdy jedziesz na szczyt (do 3Kalifornii), zużywasz benzynę i olej (produkty) i koniecznie musisz je uzupełniać. MLM funkcjonuje najlepiej wówczas, kiedy obraca produktami zużywalnymi. Zużywasz je, potem kupujesz znowu, a potem jeszcze raz … , co oznacza, że sam musisz UŻYWAĆ PRODUKTÓW reprezentowanej przez siebie firmy. Jak pamiętasz, pokazaliśmy podczas prezentacji nr 1, że jeśli masz 780 dystrybutorów, to niezależnie od tego, jaki program realizujesz, będzie4sz zarabiać duże sumy. Naturalnie korzystniej jest budować biznes z pojazdem mającym produkty zużywalne. Większość firm MLM zalicza się do tej kategorii. Produkty niezużywalne są zwykle sprzedawane w sklepach lub metodami sprzedaży bezpośredniej, ale nie zawsze. Inny skutek używania tych produktów przez ciebie samego polega na tym, że cała ta działalność wzbudza w tobie większy entuzjazm. Zamiast wydawać ogromne sumy na reklamę, spółki MLM wkładają te pieniądze w ulepszanie produktu i w rezultacie ma on wyższą jakość niż towary normalnie sprzedawane w sklepach.

6TRZECIA rzecz, którą musisz zrobić, to wrzucić NAJWYŻSZY BIEG.
Wszyscy startujemy z biegu ZEROWEGO (zauważ, że nie jedziemy ze „skrzynią automatyczną”), Możemy siedzieć w samochodzie, toczyć się po podjeździe z włączoną stacyjką i pracującym silnikiem, ale jeśli nie włączymy wyższego biegu niż zerowy, nigdy nie dotrzemy do Kalifornii – i zresztą nigdzie indziej.7
Aby wrzucić w aucie bieg, musisz zasponsorować kogoś do biznesu. Kiedy sponsorujesz, jedziesz na PIERWSZYM BIEGU. Uważamy, że powinieneś jechać na pierwszym biegu pięć razy, z pięcioma POWAŻNYMI osobami. Przy jednej z dalszych prezentacji pokażemy ci, jak wśród twoich ludzi rozpoznać tych poważnych. Będziesz chciał, aby pięcioro twoich ludzi RÓWNIEŻ wrzuciło bieg.

UCZYSZ ich więc, jak jechać na pierwszym biegu dzięki zasponsorowaniu kogoś. Kiedy każda z tych twoich pięciu 8osób pojedzie na pierwszym biegu pięć razy, ty będziesz dwadzieścia pięć razy jechać na DRUGIM BIEG
U. Naucz swoje pięć osób, aby one z kolei nauczyły pięć osób, jak jechać pięć razy na pierwszym biegu, a wtedy pojadą na drugim biegu dwadzieścia pięć razy, podczas gdy ty wrzucisz TRZECI BIEG sto 9dwadzieścia pięć razy. Gdy masz w swojej organizacji trzeci poziom dystrybutorów, jedziesz na TRZECIM BIEGU. Czy zauważyłeś, o ile ciszej pracuje silnik w twym samochodzie na czwartym biegu? Podobnie twoja organizacja! Jak najprędzej chcesz działać na NAJWYŻSZYM BIEGU (czwartym). Kiedy twoje pierwsze poziomy wrzucą trzeci bieg, ty będziesz jechać na CZWARTYM BIEGU.10
Naturalnie chcesz, by twoi ludzie także jechali na NAJWYŻSZYM, czyli CZWARTYM BIEGU, a kiedy tak się stanie, ty będziesz pędził na NADBIEGU. Jak wrzucić nadbieg? Po prostu musisz nauczyć zasponsorowane przez siebie osoby, aby nauczyły swoich ludzi wrzucać bieg trzeci, co sprawi, że twoje osoby wrzucą bieg czwarty, a ty włączysz NADBIEG.

CZWARTA RZECZ, jaką musisz zrobić podczas podróży do Kalifornii, to poświęcić swój czas na to, by DZIELIĆ SIĘ swymi produktami z ludźmi, którzy z tobą jadą. Niech je wypróbują. Niech poznają ich zalety. Gdy zechcą się dowiedzieć, gdzie mogą je nabyć… domyślasz się, co w takiej chwili zrobić. Tak więc dziel się z przyjaciółmi. Dla wielu osób jest l ta część ich biznesu, która wiąże się ze sprzedażą po cenach detalicznych.
W tym momencie należy zauważyć, że przedstawiając prezentację pierwszą i drugą, a teraz trzecią, mówiliśmy o CZTERECH RZECZACH, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ, by odnieść sukces.

Ani razu nie wspomnieliśmy, że MUSISZ wyjść i SPRZEDAWAĆ. Wręcz przeciwnie, zaznaczyliśmy, że nie musisz sprzedawać produktów w zwykłym sensie tego słowa.
MÓWIMY, że powinieneś DZIELIĆ się nimi z przyjaciółmi. A nawet z obcymi ludźmi. Gdy poznają ich zalety oraz twój plan marketingowy, staną się twymi NOWYMI PRZYJACIÓŁMI. I wcale nie musisz mieć dużej liczby klientów… powiedzmy, dziesięć osób lub nawet mniej. Gdybyś zawsze miał tylko dziesięciu klientów, też byłoby w porządku. Oznacza to, że czwarty punkt to zaledwie jeden mały fragment (zobacz rysunek).
A więc gdybyśmy nawet zasłonili ten czwarty punkt, to czyż nie dojechałbyś do Kalifornii, realizując trzy pierwsze?

11

Ale zauważ jedno: gdybyś nie zrobił tego, co jest w punkcie trzecim (nie wrzucił najwyższego biegu), a wykonał mnóstwo pracy związanej z punktem czwartym, nigdy nie wyjechałbyś z podjazdu. (A tak działają handlowcy). Kiedy już to zrozumiesz i powiążesz z punktami pierwszym i drugim, wówczas zaczniesz stosować podejście właściwe dla MLM.

Startując z punktu numer jeden wraz ze swoją nową osobą, chcesz dotrzeć do jej podświadomości, do punktu „pięć”. Wszystko, co 12musisz zrobić, to znaleźć pięć poważnych osób, które pragną na serio zająć się tym biznesem. Gdy spotykasz ludzi i pytasz, jak im się wiedzie, możesz usłyszeć odpowiedź: „Ojej, nie mogę znaleźć nikogo, kto chce sprzedawać”. I znowu to słowo „sprzedawać”!
PRZESTAŃ SZUKAĆ tych, którzy chcieliby sprzedawać! ZACZNIJ SZUKAĆ ludzi chcących zarabiać dodatkowe 600, 1200 lub 1500 dolarów miesięcznie bez konieczności codziennego „wychodzenia do pracy”.
Czy ty sam lub oni znają kogoś takiego? Twoja odpowiedź i ich także – moja również – będzie brzmieć: „No jasne, wszyscy by tak chcieli”. A więc to są ludzie, z którymi powinieneś rozmawiać, ponieważ każdy chciałby mieć tego rodzaju dochody.
Powiedz po prostu, że prowadzenie tego biznesu może im zająć pięć do dziesięciu godzin tygodniowo. I od razu dodaj: „Co w tym złego?”.
Czasem ludzie przystępują do programu MLM i liczą, że wszystko samo się będzie działo, ponieważ się zapisali. Nie jest tak! Pamiętaj, że pojazd, którym jedziemy do Kalifornii, nie ma AUTOMATYCZNEGO sterowania.

Znam, i z pewnością ty także, ludzi, którzy chodzili do college’u, aby uzyskać stopień naukowy, i nie ma w tym absolutnie nic złego. Może sam do nich należysz. Chodzisz codziennie na uczelnię. Uczysz się cały dzień i pół nocy, tydzień po tygodniu, przez wiele LAT. Wreszcie, gdy w końcu otrzymasz dyplom, na jakie zarobki możesz liczyć?
Poświęć więc pięć do dziesięciu godzin tygodniowo, aby NAUCZYĆ SIĘ dziesięciu prezentacji na serwetkach oraz wszystkiego, co możesz, o firmie MLM, którą reprezentujesz. Kiedy poznasz i zrozumiesz te prezentacje, będziesz mógł tego nauczyć inne osoby.
Ta książka, którą czytasz dzisiaj jest kluczem do twojego jutrzejszego sukcesu.

Nie martw się, że nie potrafisz uczyć innych tego, o czym się tutaj dowiadujesz. Może pierwszy raz czytasz lub słyszysz o takich pomysłach i naprawdę nie możemy od ciebie wymagać, abyś wiedział wystarczająco dużo, by nauczać innych ludzi. Ale wcale NIE MUSISZ!

Pamiętaj, aby przystąpić do programu MLM, trzeba mieć SPONSORA. Jeśli jest on „prawdziwym” sponsorem, pomoże ci pracować z
twoimi pierwszymi pięcioma osobami. Zauważ, że jest to relacja oparta na UDZIELANIU POMOCY. Twój sponsor pokazując prezentacje serwetkowe twoim przyjaciołom (podczas spotkań indywidualnych lub grupowych), szkoli zarazem ciebie.
Sugerujemy, abyś wyznaczył sobie jakiś cel. Gdy w swoim programie znajdziesz się mniej więcej na dwudziestoprocentowym pułapie, powinieneś ZNAĆ i ROZUMIEĆ owe dziesięć prezentacji. Do czasu gdy przejdziesz trzy czwarte drogi, powinieneś umieć UCZYĆ innych.
Gdy zbliżysz się do szczytu albo już go osiągniesz, będziesz UCZYĆ swoich ludzi; NAUCZANIA innych. To wielka korzyść, że możesz
stać się MISTRZEM w stosunkowo krótkim czasie.
Gdy masz tę książkę i/lub kasety poświęcone temu zagadnieniu, możesz sobie usiąść i czytać, studiować albo słuchać nagrania, ile razy zechcesz. Gdyby dano ci takie „zadanie” i musiałbyś przebrnąć przez ten materiał pięć, sześć lub nawet dziesięć razy i dzięki temu po upływie roku mógłbyś zarabiać dwa, trzy, cztery albo sześć TYSIĘCY DOLARÓW MIESIĘCZNIE, czyż nie byłoby warto poświęcić tych pięciu do dziesięciu godzin w tygodniu?

Musisz teraz przyznać, że jest to całkiem przyjemny sposób „chodzenia do szkoły”, prawda?

Popatrz na niektóre szkolne podręczniki i spróbuj się zapoznać z zawartym w nich materiałem; nie przysporzą ci one tak dużych pieniędzy!

Witamy na uniwersytecie MLM!

Cztery rzeczy, które musisz zrobić
1. Wsiąść i wystartować.
2. Używać produktów.
3. Wrzucić najwyższy bieg.
4. Dzielić się z przyjaciółmi (sprzedawać).

11

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: