Czym właściwie jest kantor internetowy?

Tak naprawdę – tym samym, co tradycyjny kantor stacjonarny. Tyle że działa w sieci. Wszystkie transakcje odbywają się w formie elektronicznej. Chcąc dokonać transakcji należy przelać daną kwotę w walucie wyjściowej na konto w kantorze, a następnie zatwierdzić transakcję. Waluta, którą wybraliśmy, trafia na zdefiniowane przez nas konto.

Czy korzystanie z kantorów internetowych jest bezpieczne?

Jak najbardziej. Serwisy działają w oparciu o różne systemy weryfikacji i zabezpieczeń transakcji, które mogą obejmować weryfikację tożsamości klienta czy SMS-owe zabezpieczenie rozliczeń. Ponadto, działanie kantoru internetowego oparte jest na przelewach bankowych – nie na wymianie gotówkowej – co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Obrót walutami w naszym kraju reguluje ustawa  Prawo Dewizowe z 27 lipca 2002. Operator kantoru internetowego musi zarejestrować działalność kantorową i zostać wpisanym do rejestru prowadzonego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Decydując się na dany e-kantor warto sprawdzić opinie na jego temat na forach internetowych oraz porównywarek kantorów.

Czy firmy chętnie korzystają z kantorów online?

Przedsiębiorstwa, starając się utrzymać na rynku, poszukują najskuteczniejszych sposobów na oszczędności. Coraz więcej firm sięga po nowoczesne e-biznesowe rozwiązania, takie jak np. internetowa wymiana walut

W jaki sposób kantory internetowe pozwalają firmom na oszczędności?

Dzięki kantorom online firmy kupują walutę szybko i po bardzo dobrych kursach, wykonują również tanie przelewy do kontrahentów zagranicznych. Kursy oferowane przez kantory online są zazwyczaj o kilka, kilkanaście groszy niższe niż w bankach. Jeśli firma obraca kilkuset tysiącami polskich złotych, ich oszczędność w skali miesiąca może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Czy poza obniżeniem kosztów przewalutowań korzystanie z kantorów internetowych daje firmom jeszcze jakieś korzyści?

Korzystanie z e-kantorów usprawnia działania organizacyjne. Wymieniając walutę w sieci zyskują czas, który wcześniej był tracony na stanie w kolejkach w kantorze czy banku. Dodatkowe, zaoszczędzone godziny pracy, wykorzystywać mogą np. na przyjmowanie nowych zleceń od dużych koncernów międzynarodowych

Czy firmy otrzymują jakieś potwierdzenie transakcji?

Potwierdzeniem kupna/sprzedaży waluty w e-kantorze jest rachunek w formie faktury elektronicznej. Firmy nie mają zatem żadnych problemów związanych z księgowaniem i rozliczaniem transakcji walutowych.

W jaki sposób kantory online starają się zachęcać firmy do korzystania z ich usług?

Kantory internetowe deklarują pełną i profesjonalną obsługę Klientów firmowych. Często oferują również dedykowanego indywidualnego opiekuna. Umożliwiają także indywidualne negocjowanie kursu wymiany od pewnej, z góry określonej, kwoty transakcji.

Marta Łopuch strefawalut.pl

————————————————————————————-

Zainteresował Cię prezentowany artykuł, polub go, skomentuj, lub podziel się ze znajomymi…

Dziękuję

————————————————————————————-

Udostępnij na:

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: